Suzuki İki ve Dört Zamanlı Deniz Motoru Tutya ve Anotları İçin Tüm Türkiye Geneline Satış Hizmetini Sunmaktayız.
Suzuki Dıştan Takma Outboard Deniz Motorları için Tutya ve Anotları
Suzuki 2.5 HP 3.5 HP 5 HP 6 HP  9,9 HP 15 HP 20 HP 25 HP 30 HP 40 HP 50 HP 60 HP 70 HP 90 HP 100 HP 115 HP 140 HP 150 HP 175 HP 200 HP 225 HP 250 HP 300 HP

Whatsapp Hattı : 0533 748 99 18 | info@sanalmarine.com

Suzuki Deniz Motoru Tutyaları Suzuki Deniz Motoru Tutyaları

Suzuki Deniz Motoru Tutya ve Anodları

Suzuki Deniz Motoru Tutya ve Anodları

İlk olarak, kurban edici anotlar ne işe yarar? Kurban anotlar kendilerini yerine israf ederek “feda eder” pervane, kardan mili, dümen, motor veya diğer metal parçalar suyun “yediği” yönden bağlı olması ya da korozyonun elektrokimyasal prosesi. Kurban anotlar nispeten ucuz metal parçalarıdır. Onlar daha çok paslanmak için özel olarak tasarlanmıştır. teknenizin pahalı metal parçaları korozyona uğramış. kurban “Aktif” metaller olarak bilinen anotlar, bu görev. Geleneksel olarak kurban anotlar genellikle Çinko, dolayısıyla “çinko” ismi verilebilir ancak bunlar ayrıca magnezyum veya özel bir alüminyum alaşımı. Anotlar çok önemli, gerçekten önemli, hatta teknenizin römorkunda olsanız bile, ve metalin çok pahalı hasar görmesini önlemeye yardımcı olacaktır Teknenizin su altındaki kısımları. Kurban anotlar tüm şekil ve boyutlarda gelir, ancak hepsi aynı görevi yerine getir. Bağlanmaları gerekiyor “Elektrikle” – genellikle metalden metale – değerli metalle Teknenizin korunması gereken parçalar. Böylece göreceksin Bu gri metal parçaları dümenlere, dıştan takmalı motorlar, kardan milleri vb.

Suzuki Deniz Motoru Tutyaları Kurban anot bir pilin negatif ucunu oluşturur. ve korunacak metalle elektriksel olarak bağlanır. Kurban anodun metali daha aktif olduğu için Elektrikle, yani atıklar atar; negatif terminali oluşturur (anot), elektrolit içinde, örneğin, deniz suyu. Anot her zaman paslanacak olan terminaldir metali tam anlamıyla suyun içine sızdırıyor. Olumlu Bu “batarya” terminali elbette ki metal ör. pervane şaftı, pervane, motor Bu süreç galvanik korozyon olarak bilinir. suyun daha fazla veya daha fazla kirlendiğini, o kadar çok şey gerçekleştireceğini elektrik ve daha hızlı kurban anot aşınır. “Elektroliz” terimini duyabilirsiniz, bu genellikle elektroliz için kullanılır “galvanik korozyon” veya “sersemlik akım” korozyonunu tanımlar. Bu, terimi uygunsuz şekilde kullanıyor ve hiçbir ilgisi yok deniz endüstrisinde. Kurban anotlarda hangi metal kullanılır? Kurban anotlarda kullanılan en aktif üç madde şunlardır: çinko, alüminyum ve magnezyum. Farklı var. özellikleri ve kullanımları. Göz önünde bulundurulması gereken ilk özellik elektriksel potansiyelidir. Herşey metaller negatif bir gerilim üretirler (referansa kıyasla elektrot) suyun içine batırıldığında. Daha düşük – daha fazlası negatif – voltaj, metal ne kadar aktif olarak kabul edilir olmak için, örneğin: Magnezyum -1.6 Volt, yani negatif 1.6 Volt üretir. Alüminyum kurban anot alaşımı -1.1 Volt üretir Çinko, -1.05 Volt Şimdi karşılaştırarak bu voltajları metallerle karşılaştırın denizde yaygın olarak kullanılır: – Bronz üretir -0,3 Volt Çelik, -0.6 Volt Alüminyum, örneğin gövdelerde, steril sürücülerde veya dıştan takma motorlar -0,75 Volt üretir.

Örneğin, bronz bir pervaneyi korumak için çinko kullanılırsa, “Sürüş veya koruma voltajı” negatif -0.75 volt olacaktır. mevcut, yani -1.05 volt’ta çinko eksi -0.3’te bronz = -0,75 volt. Eğer alüminyum anotlar kullanılırsa bu -0.8 Volt’a yükselir. Magnezyum anotları bunu -1.3 volt’a yükseltir. Büyük voltaj farkı, daha fazla koruma sağlar. Fakat, bazı malzemeler (alüminyum) “aşırı korumalı” olabilir – Daha sonra bununla ilgili daha fazla bilgi. Suzuki Deniz Motoru Tutyaları Önemli olan ikinci mülkiyet şu andaki anot malzemesinin kapasitesi. Anot bir voltaj farkı ve bu anot ve korunan metalden ve sudan. Gibi daha büyük bir pille çalışmak, daha uzun kapasiteye sahip olmak demek korunmaya devam edecektir. Bu arada, belirli bir anot için, akım akışı oranı, yüzeydeki yüzey alanına bağlıdır. anot ve uzun ömür kitle bağlıdır. Aynısı için boyutlu anot ise nispi kapasiteler şunlardır: Çinko: 100 (Bir referans olarak alınır, ör. 100 gün olabilir) Magnezyum: 30 Alüminyum anot: 130 – 150 (Farklı üreticiler farklı aralıklarla teklif verin) Dolayısıyla “100” yerine bir magnezyum anot kullandıysanız gün “çinko anot yalnızca 30 gün sürecekti. Alüminyum anot 130-150 arasında dayanır günler.